PARAFÍNOVÝ ZÁBAL

Parafín je speciální vosk obohacený o vitamín E a vyniká svou schopností zadržovat teplo. Taje při teplotě 52-62°C.

Parafínová vrstva prohřívá a vypíná pokožku, zvyšuje krevní oběh, zrychluje metabolismus a otvírá póry. Kůže pak může účinněji absorbovat hydratační a vyživující složky kosmetických přípravků.

Parafínové zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní a estetické účinky. Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení a změkčení. Parafín také působí blahodárně na nervovou soustavu, jelikož na dlaních jsou nervová zakončení.  Pravidelnými parafínovými zábaly rukou, nebo nohou se docílí nejen zpevnění nehtů, krásně jemné hedvábné pokožky, ale dojde i k uvolnění drobných kloubů a ztuhlého zápěstí. Na péči o ruce a nohy se často zapomíná a přitom věk se vždy dobře pozná právě podle rukou.

Před parafínovým zábalem je vhodné aplikovat peeling, který odstraní šupinky staré kůže. Tím může parafín působit hlouběji do pokožky. Parafín se na ruce a nohy nanese pomocí štětce. Ošetřenou oblast zabalíme do folie a froté rukavice, teplo tak bude působit déle. Zábal necháme působit 15 až 20 minut. Po uvedené době se vosk lehce stáhne.